Ako sa obliecť podľa typu postavy

Každá sme iná a tiež máme inú postavu. Napriek tomu sa však dajú zhrnúť do niekoľkých základných typov, ktoré záleží hlavne na proporciách jednotlivých častí tela. Postavte sa teda pred zrkadlo, skúste posúdiť, ktoré z našich kategórií sa vaša postava blíži, a potom už si len nechajte poradiť, čo sa bude k vašej siluete hodiť najlepšie. Ale nezabudnite, že naše rozdelenie je čisto orientačné a najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojom oblečení cítila dobre.

Obdĺžnik

Obdĺžnik

Postava typu obdĺžnik sa pozná podľa nepríliš výrazného pása a rovnako širokých bokov a ramien. Ženy, s touto siluetou vyzerajú veľmi atleticky a väčšinou majú krásne a štíhle nohy. Ak máte túto postavu, je pre vás žiaduce vytvoriť ilúziu výraznejšieho pasu, alebo pritiahnuť pozornosť k ramenám a zvýrazniť dlhé nohy. Na to sa najlepšie hodí upnuté strihy, alebo zaujímavé aplikácie v oblasti ramien a hrudníka. Vyhnúť by ste sa mali voľnejšiemu oblečenie, ktoré bude skrývať vaše krivky a pôsobiť skôr chlapčenským dojmom.

Trojuholník

Trojuholník (hruška)

Ženy s týmto druhom postavy majú užšie ramená a širšie boky a vrchnú časť stehien. Zároveň majú väčšinou definovaný a štíhly pás, ktorý by sa nemali báť ukázať. U tohto typu postavy je najlepšie pritiahnuť pozornosť k ramenám a hrudníka a opticky ich zväčšiť. Na to sa skvele hodí zaujímavo riešené výstrihy, topy odhaľujúce ramená, alebo výraznejšie náhrdelník. Vyvarujte sa potom bokovému strihu a výraznejším potlačiam na dolnej časti postavy.

Obrátený trojuholník

Obrátený trojuholník

Pre tento druh postavy sú charakteristické široké ramená a úzky pás a boky. Tiež vyzerá veľmi športovo a atleticky. Ženy s týmto typom postavy by mali priťahovať pozornosť k bokom alebo nohám a snažiť sa opticky zmenšiť ramená. Na to sa skvele hodí sukňa s áčkovým strihom, nápadité vzory na dolnej polovici tela a topy so zaväzovaním za krk. Vyhnite sa výraznejším výstrihom, volánom na rukávoch, alebo príliš odhaleným ramenám.

Kruh

Kruh (jablko)

Kruhová postava, ako už názov napovedá, má väčšinu tuku uloženú v oblasti brucha. Preto by ste sa mali snažiť od neho odpútať pozornosť, a to najmä zaujímavými prvkami v oblasti ramien a dekoltu, alebo odhalenými nohami. Na to sú vhodné naberané rukávy, alebo ozdobnejšie výstrih, pomôžu aj výraznejšie náhrdelníky, alebo šály. Vyvarujte sa nápadným pásikom, alebo voľnejšiemu oblečenie, ktoré bude vaše bruško len zväčšovať.

Presýpacie hodiny

Presýpacie hodiny

Ženy s touto postavou majú symetrické boky a ramená, ktoré oddeľuje úzky pás. Tahle silueta je prirodzene ženská a môžete si s ňou obliecť takmer čokoľvek, fantázii sa medze nekladú. Len si dávajte pozor na voľnejšie kusy oblečenia, ktoré by mohli skryť úzky pás a ubrať outfitu na elegancii.