Možnosti online práce

Hľadáte si aktuálne zamestnanie, alebo premýšľate nad zmenou toho terajšieho? Vyskúšali ste už prácu v online sektore? Možno je teraz ten správny čas. Hľadanie toho pravého vysnívaného zamestnania býva často náročné. Napriek vyššej nezamestnanosti sú stále voľné mnohé pracovné miesta. Skúšali ste pri hľadaní práce aj formu online pracovného pomeru? Aké úskalia nám prináša práca z domu a aké predpoklady by ste pre ňu mali mať? Výhody aj nevýhody práce z domu sme si skúsili na vlastnej koži. Internetom sa šíria stovky ponúk na prácu formou home office. Jedná sa o ,,prácu z domu,,.

dohodli ste sa na práci formou home office? Gratulujeme

Pre niekoho je to ideálna príležitosť ako sa zamestnať. Iný sa tejto forme spolupráce vyhýbajú. Základom pre úspech je dobrý time manažment. Svoj čas si musíte vedieť zadeliť. Práca v domácom prostredí evokuje dojem domácej pohody. Avšak opak je pravdou. Práve práca v domácom prostredí vyžaduje maximálne sústredenie. V opačnom prípade sú výsledky práce chabé a neprinášajú uspokojivé plnenie úloh. V prvom rade je teda potrebné ujasniť si, že napriek tomu, že prácu vykonávame v domácom prostredí – stále pracujeme. Čo musia rešpektovať aj ostatný členovia domácnosti. Výhodou práce z domu je teda to, že ostávame v domácom prostredí a v prípade potreby dokážeme byť poruke – čo oceňujú najmä mamičky na materskej dovolenke. Flexibilita k tejto práci patrí, avšak všetko je na podmienkach zamestnávateľa a na vzájomnej dohode. 

aktívny predaj formou callu cez online server

Nevýhodou práce z domu je, že môžeme byť rušený členmi domácnosti. Pri neefektívnom rozložení práce, túto nevykonávame riadne a teda aj odmena za prácu nemusí byť podľa našich predstáv. Plat za prácu home office sa pohybuje v rôznych líniách. Záleží na tom, či pracujeme na úkol a teda mzda je podmienená naším výkonom alebo pracujeme za vopred dohodnutú hodinovú mzdu. Práca home office sa vykonáva najčastejšie v online prostredí. Môžeme sem radiť prácu agentov, telemarketing formou tele sales, poradenské služby, copywriting, digital media a rôzne ďalšie zamestnania. Napríkad vedenie účtovníctva či administratívnu činnosť.