Predávame ovocie z vlastného sadu

Pestovanie ovocia je na Slovensku veľmi rozšírené, najmä v oblastiach s intenzívnym slnečným svitom, čo je napríklad Podunajská nížina. Pestovatelia tu majú výhodné podmienky na dozrievanie ovocných plodov a môžu ich potom tiež žať ako čerstvé a dopravovať ich v tejto podobe priamo do mestskej tržnice. Úroda ovocia sa môže zdať jednoduchou záležitosťou, ale nie vždy to tak skutočne je, najmä tam, kde majú brigádnici alebo zamestnanci v rodinnej farme k dispozícii iba drevené debničky.

Drevo je samo o sebe nie príliš stabilné, môže praskať a kontaminovať sa rôznymi nečistotami alebo šťavou z pokrčených plodov. Obrovský problém vzniká aj v situácii, keď potrebujete debničky skladať na seba, nemajú totiž žiadne zárezy a pri väčšom počte debničiek sa vyskladaný komín môže ľahko zrútiť k zemi. Aj toto je dôvod, prejsť z dreva na plastové prepravky na zeleninu.

úroda hrušiek

Hygienické návyky – stalo sa vám niekedy, že ste nakupovali zeleninu v tržnici a predajca tam začal skladať svoju úrodu v drevených debnách, ktoré boli silne zašpinené zeminou, olejom, mazutom, šmírom a ďalšími, niekedy aj nebezpečnými kontaminantmi? Vyčistiť drevenú bedňu je neľahké a niekedy dokonca nemožné, a hlavne sa takto uložené ovocie a zelenina môže stať nepredajným. Ľudia sú všímaví a dávajú prednosť tomu, kto im ponúkne kvalitnejšie produkty, preto radšej siahnu po ponuke od pestovateľa, ktorý svoje výpestky zložia z prepravného priestoru dodávky v plastových prepravkách z polypropylénu.

jablká v košíku

Perforované prepravné debny sú opatrené zárezmi a ľahko sa skladajú na seba do prepravného priestoru. Pri preprave sa nekymáca a sú natoľko stabilné, že nemusíte mať obavy, že by sa náklad za jazdy prevrátil a vysypal, čo by bolo obzvlášť pri ovocí a zelenine priam tragické. Polypropylén je tiež príjemný plast na dotyk a ľahko sa udržuje v čistote, stačí prepravky iba umyť saponátom a opláchnuť vodou zo záhradnej hadice.