Problém s parkovaním

Išli ste domov z práce a nemali ste kde zaparkovať? Sídliská disponujú parkovacími miestami. Tých je však na množstvo osobných automobilov strašne málo. Aby sme mali kde zaparkovať, musíme aj pätnásť minút hľadať voľné parkovacie miesto, alebo miesto, kde by sme vedeli zaparkovať svoj osobný automobil. Niekedy je to aj dosť vzdialené od vášho bydliska. Ľudia chcú mať svoje auto pod dozorom a pre to stále vyhľadávajú parkovacie miesta čo najbližšie k svojmu panelovému domu. Mnohí sa tlačia aj na miestach, kde by nemali parkovať. Niektorí parkujú aj na trávnatých plochách, čo by nemali, lebo im za to hrozí pokuta. Kde teda majú títo ľudia zaparkovať tak, aby im nehrozila pokuta?

parkovacia tabuľa

Na sídliskách máte vyznačené pruhy na parkovanie svojho osobného automobilu. Takýmto štýlom sa omnoho jednoduchšie parkuje, nakoľko vidíte, kde môžte cúvať prípadne umiestniť svoje auto. Avšak niektoré pruhy sú dosť úzke a také SUV autá sa tam skoro ani nezmestia. Parkovacie čiary sa merali ešte, keď sa jazdilo na škodovkách alebo felíciach. Tie boli rozhodne užšie ako autá v dnešnej dobe. Doba by sa mala posúvať podľa toho, aké osobné automobily sa vyrábajú. Mestská polícia by mala prehodnotiť šírku parkovacích miest a upraviť ich na takú veľkosť, aby sa tam dalo pohodlne zaparkovať. Ak by rozšírili parkovacie miesta, parkovacích miest by ubudlo a bol by znovu problém s parkovacími miestami.

parkovanie

Aby ste svoj osobný automobil mohli pekne zaparkovať, musíte na vaše sídlisko prísť okolo druhej hodiny poobede. Potom je to už nezmyselné, aby ste našli vhodné parkovacie miesto. Možno tento problém by vyriešil parkovací dom na sídlisku. Je to jedna z možností, ktorá by pomohla pri tomto neustálom probléme práve s parkovaním. Osobných automobilov neustále pribúda. Problém s parkovaním tu bude vždy a bude sa len zväčšovať. Častejšie nebudeme mať kde zaparkovať, čo bude hlavným problémom na rôznych sídliskách.