Tajomstvo voňavej bielizne: Toto musíte vyskúšať!

Každý miluje ten pocit, keď z práčky vyberie čerstvo opranú bielizeň. Vôňa osvieži, dodá energiu, povzbudí aj poteší, prečo by sme sa ňou inak neustále obklopovali? Robí nám totiž dobre a práve to je podstatou používania vôní aj pri praní. I keď nie je úplne známe, kto a kedy vynašiel prvú aviváž, na pultoch sa objavila v USA niekedy v polovici minulého storočia. Nielen, že mala za úlohu zmäkčiť tkaninu, dodávala jej aj príjemnú vôňu. Odvtedy sme si na voňavú bielizeň po opraní zvykli tak, že sa stala súčasťou každodenného života. Podvedome preto pôsobí nielen na zmysly, ale aj na uvoľnenie, pokoj či povzbudenie nálady. Dnes je však najnovším hitom ešte príjemnejšia a dlhšie trvajúcejšia vôňa. Chcete vedieť aká presne to je?

ylang

Pár kvapiek, ktoré bielizeň dokonale osviežia

Okrem aviváže pribudla aj ďalšia možnosť, ako intenzívne rozvoňať každé pranie a sú ňou olejové parfémy do prania rôznych vonných kompozícii. Táto vôňa do práčky je tak koncentrovaná, že v niektorých prípadoch stačí naozaj iba pár kvapiek, ktoré vydržia voňať na látke niekoľko dní či týždňov. Závisí na konkrétnej kompozícii a množstve, ktoré z parfému do dávkovača práčky nakvapkáte. Výrobcovia popredných značiek, ako je napríklad aj Essentia Nature, vsadili na príjemné a hlavne rôznorodé vonné parfémy, ktoré bielizni dodajú výnimočnú vôňu na dlhšie obdobie než zvláda bežná aviváž.

fern

Na báze esenciálnych olejov je vôňa šetrnejšia

V dobe neustále vzrastajúcich alergií a citlivosti pokožky na chemikálie, sú vône do prania na báze prírodných esenciálnych olejov veľkou výhodou. Prírodné látky sú predsa len omnoho prijateľnejšie a šetrnejšie, navyše sú v prírode odbúrateľné, čím prispievajú k trvalej udržateľnosti. Práve značka Essentia nature používa na výrobu vonných zložiek svojich parfémov na pranie čisté prírodné esenciálne oleje, ktoré vytvárajú jedinečné vône, ktoré určite musíte vyskúšať.